BIBLIOTEKARKA POLECA cz.2

,,Bajki rozśmieszajki"

książka

Bajki rozśmieszajki to ciepłe, pełne niespodzianek, humoru i przygód opowiastki.

Zachwycą najmłodszych i pozwolą się im przenieść do świata pełnego barw,

radości i niesamowitych przeżyć.

,,Król Lew"

PRACA ZBIOROWA

U podnóża Lwiej Skały zwierzęta z radością witały księcia Simbę przyszłego Króla Lwa.Niestety zły wuj Simby, Skaza nie przybył na uroczystość.

Od dawna knuł zdradliwy plan, dzięki któremu miał objąć tron po królu Mufasie.

Wiersze dla dzieci

Natalia Usenko,Danuta Wawiłow

Wiersze dla dzieci to wspaniała kolekcja wierszy współczesnych poetek - matki i córki - Danuty Wawiłow i Natalii Usenko.
Książka wypełniona jest ciekawymi, wesołymi wierszykami o dzieciach oraz kolorowymi, bajkowymi ilustracjami.

Co to znaczy... Zestaw jubileuszowy

Grzegorz Kasdepke

Co to znaczy… Zestaw jubileuszowy – to dwie części kultowej książki w jednym tomie.

Już od 10 lat Bartuś pyta: `Co to znaczy?, a dzieciaki z niegasnącym zachwytem czytają odpowiedzi dorosłych.

Bo Bartuś jest dociekliwy i w dodatku bystrzak, a dorośli zakłopotani, bo pytania trudne. Każde dotyczy innego związku frazeologicznego czy powiedzenia.

Zezia i Giler

Agnieszka Chylińska

Pierwsza książka dla dzieci genialnej wokalistki Agnieszki Chylińskiej.
"Nigdy bym nie przypuszczał, że pewnego dnia będę czytał swojej córce teksty Agnieszki Chylińskiej na dobranoc, przy okazji samemu świetnie się bawiąc. Świat naiwnej dziecięcej fantazji wymieszany z dorosłym, inteligentnym poczuciem humoru - ostatni raz przeżywałem coś takiego, mając w ręku przygody Mikołajka albo oglądając Shreka." Marcin Prokop "Już dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak, bym nie mógł zasnąć do rana. Zwłaszcza książka dla dzieci. Przeczytałem ją jednym tchem. Agnieszka jest genialnym obserwatorem i potrafi naprawdę pasjonująco i barwnie opowiadać. Robi to dowcipnie i tak umiejętnie stopniuje napięcie, odkrywając kolejne tajemnice rodziny Zezików, że trudno przerwać czytanie. Ta książka to świetna zabawa dla rodziców i dzieci. Jej czytanie było dla mnie prawdziwą przyjemnością." Robert Kozyra

Świnka Peppa. Zabawy w wielkie sprawy Możemy zagrać

PRACA ZBIOROWA

Cykl zabawnych książeczek dla miłośników sympatycznej świnki Peppy i jej rodzinki. Książeczki opisujące wesołe przygody Peppy nawiązują do serialu, emitowanego na kanale MiniMini. Ale to nie tylko zabawa. Tematy poruszane w książeczkach są naprawdę ważne. Na pięknie ilustrowanych stronach młodzi czytelnicy przeczytają o wielu zaskakujących przygodach wesołej rodzinki oraz dowiedzą się wielu pożytecznych rzeczy. Książeczki kładą nacisk na propagowanie wśród dzieci idei społecznych i ekologicznych, poruszają ciekawe istotne zagadnienia w prosty i przyjazny sposób, wyjaśniają i podpowiadają maluchom, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

żródło: www.gandalf.com.pl