Bezpieczny Przedszkolak - pojazdy uprzywilejowane

Czy Twoje dziecko wie, czym są pojazdy uprzywilejowane? W ramach akcji Bezpieczny Przedszkolak, która trwa przez całe wakacje, opowiedz dziecku o tych właśnie pojazdach, które ratują ludziom życie i cieszą się na drodze specjalnymi przywilejami.

Pojazdy uprzywilejowane to przede wszystkim ambulans, samochód policyjny i straży pożarnej. Gdy jadą, by pomóc potrzebującym, wysyłają sygnały – dźwiękowe i świetlne. Gdy taki pojazd pędzi ulicą, wszyscy kierowcy muszą ułatwić mu przejazd, usuwając się z drogi. Piesi także muszą pamiętać, że nawet gdy mają zielone światło, pierwszeństwo ma pojazd uprzywilejowany i gdy zbliża się na sygnale, nie mogą wchodzić na jezdnię.

Pokaż swojemu dziecku samochód policyjny, wóz strażacki i ambulans i wytłumacz, dlaczego pojazdy te są tak ważne i mają zawsze uprzywilejowaną pozycję na drodze.