Sobota, 2018-02-24
Boguty, Bogusza

Jesteś tu: » Strona startowa » O przedszkolu

Historia w pigułce

Gminne Przedszkole w Łukowej rozpoczęło działalność w styczniu 1982 r. Początkowo nosiło nazwę „Państwowe Przedszkole w Łukowej".

W przedszkolu znajduje się „Orzeczenie o organizacji Państwowego Przedszkola w Łukowej.

Na podstawie zarządzenia Ministra Oświaty i wychowania z dnia 8 stycznia 1982 r. NrKO-4030-3/82 w sprawie organizacji placówek wychowania przedszkolnego Dz. U. MOiW Nr1/82 orzeka się co następuje:

1.    Siedzibą Przedszkola jest adoptowany budynek poszkolny w Łukowej

2.    Czas pracy w ciągu dnia                       -7 godzin

3.    Liczba oddziałów                                  -2

4.    Liczba pracowników pedagogicznych   -3

5.    Liczba miejsc                                        -33

„Orzeczenie" to wydał Urząd Gminy Inspektor Oświaty i Wychowania w Lisiej Górze woj. Tarnowskie, Lisia Góra dnia 01.09.1986 r.

Inspektorem oświaty był w tym czasie mgr Zenon Zabawa.

Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Marianna Godek,a nauczycielkami Alicja Gancarz i Aniela Moździerz.

Pracownikami obsługi byli Mieczysław Krawiec - palacz, Maria Kornaus -pomoc kuchenna, Maria Zych- kucharka, Janina Cebula- woźna.

W latach 1982 - 1992 w przedszkolu pracowali również: Barwacz Małgorzata, Małgorzata Jasnosz, Dorota Cebula, Elżbieta Matczak, Wiesława Biedroń, Zofia Marciniec, Zofia Czosnyka, Maria Czarnik.

Zmiany zachodziły również wśród nauczycieli, we wrześniu 1982 r. pracę podjęła pani Anna Rubacha. Nauczycielkami w naszym przedszkolu były również Zofia Data, Alicja Gancarz oraz Alina Polak.

Nauczycielki które nie zmieniają się od 1985 r. do 2008 r. Zofia Frączek i od 1987 r. do 2007 r. Marta Jarmuła.

W 1992 r. odbył się konkurs na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Łukowej. Stanowisko to powierzono pani mgr Danucie Skorupa.

Bieżące informacje

Obecnie w Przedszkolu pracuje 4 nauczycielki wraz z dyrektorką, siostra katechetka, pani logopeda oraz niezmiennie od 1992 r. personel administracyjno obsługowy. W bieżącym roku do Przedszkola uczęszcza 51 wychowanków w dwu oddziałach. Pracujemy od 6 15 do 16 15. Prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i rytmiki.

Chociaż Przedszkole mieści się w stu letnim budynku, ciągle poddawane jest „upiększaniu". Wszyscy dbamy o naszego „staruszka".Placówka usytuowana jest w centrum wsi tuż przy szkole i boisku miejscowego klubu sportowego „Łukovia".

Szczególną radością dla placówki jest plac zabaw wśród zieleni ogrodu.

Do przedszkola coraz liczniej uczęszczają następne pokolenia naszej pięknie położonej miejscowości oraz okolicznych wsi.

Dzieci czują się tu dobrze, przedszkole jest przyjazne, uczy aktywności , tolerancji rozwija zainteresowania i zdolności.

Bardzo cenimy sobie partnerstwo i współpracę z rodzicami.

MISJA

W naszym Przedszkolu Twoje dziecko jest zauważone, docenione, a jego zdanie jest wysłuchane i zaakceptowane.

U nas przez zabawę i współczesne tendencje w pedagogice przedszkolnej zdobędzie umiejętność rozwiązywania problemów, nawiązywania kontaktów, pokonywania problemów i niepowodzeń.

WIZJA

Chciałybyśmy stworzyć taką atmosferę wzajemnego zaufania i szacunku aby wszyscy czuli się jak w rodzinie.

Myślimy, że przez nasze wspólne działania stworzymy Przedszkole przyjazne dziecku i rodzinie.

Pragniemy aby każde dziecko otoczone było atmosferą wzajemnego szacunku i zaufania.