Czwartek, 2018-06-21

Rozkład dnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

615- 745 -Schodzenie się dzieci.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej, grafomotoryki), praca z zespołem dzieci lub indywidualna  o charakterze obserwacyjnym, stymulująco - kompensacyjnym i wychowawczym.Z grupą dzieci język angielski. Kontakty indywidualne z rodzicami. Czynności porządkowo - gospodarcze pomoc w przygotowaniu do zajęć.

845-850 -   Zestawy zabaw i ćwiczeń porannych.

850-900 Zabiegi samoobsługowe, higieniczne, przygotowanie do śniadania.

900-930 Śniadanie; dziecko uczy się i opanowuje umiejętności kulturalnego jedzenia(odpowiednia postawa siedząca przy stole podczas spożywania posiłków, ciche i spokojne wstawanie od stołu).

930-1000- Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową i wybrany program, zajęcia i zabawy edukacyjne. Stwarzanie sytuacji mobilizujących dzieci do wysiłku umysłowego.

1000-1015- Zabawy ruchowe, zajęcia i zabawy  na świeżym powietrzu. Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zwracanie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa dzieci.

1015-1045- Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową (dzieci starsze).Zabawy swobodne i zorganizowane (dzieci młodsze).

1045-1215- Zabawy gry sportowe, ćwiczenia kształtujące postawę dzieci, ćwiczenia gimnastyczne, zabawy organizowane swobodne na świeżym powietrzu, spacery i wycieczki. Przy niesprzyjającej pogodzie: zabawy inspirowane przez dzieci i nauczyciela, zabawy konstrukcyjne, twórcze, badawcze, gry i układanki dydaktyczne wspomaganie rozwoju dziecka, prace społecznie użyteczne.

1215-1230- Czynności porządkowe samoobsługowe, higieniczne, przygotowanie do obiadu- wyrabianie umiejętności prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych.

12301300-  Obiad; praca nad prawidłowym posługiwaniem się łyżką i widelcem zwracanie uwagi na dokładne żucie pokarmów oraz przezwyciężanie niechęci do niektórych potraw.

1300-1415- Odpoczynek poobiedni- ćwiczenie relaksacyjne, słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek. Ćwiczenia utrwalające z zajęć edukacyjnych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia graficzne, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy tematyczne. Zabawy na placu przedszkolnym.

1415-1430- Czynności porządkowe, samoobsługowe i higieniczne, przygotowanie do podwieczorku.

1430-1500 -Podwieczorek. Utrzymywanie porządku na stolikach

1500-1615- Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości i potrzeb, praca wyrównawcza, zabawy i gry dydaktyczne, zabawy inspirowane przez dzieci. Przy sprzyjającej pogodzie zabawy na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Omówienie wydarzeń dnia, prace porządkowo gospodarcze. Rozchodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne z rodzicami

W CIĄGU CAŁEGO DNIA ZWRACANIE SZCZEGÓLNEJ UWAGI NA ZACHOWANIE

BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA DZIECI.