• Odwiedziło nas: 520430 osób
  • Do końca roku: 131 dni
  • Do wakacji: -61 dni
Środa, 2018-08-22
Imieniny:
Cezarego, Marii

Ćwicz pamięć dziecka!

Jesteś tu: » Strona startowa » Warto przeczytać » Ćwicz pamięć dziecka!

Ćwicz pamięć dziecka!


           Rozwijanie pamięci dziecka jest bardzo ważne i powinniśmy ćwiczyć z nim tę umiejętność już od najmłodszych lat. Zabawy pamięciowe wymagają też koncentracji – to również bardzo ważna cecha, którą warto rozwijać u malucha.Poniżej prezentujemy kilka zabaw, które pomogą ćwiczyć pamięć i koncentrację twojego dziecka, a przy okazji są świetną zabawą dla całej rodziny.

 


1. KOŃCZENIE ZDANIA

 

Powiedz dziecku proste zdanie, typu: Na wycieczce w zoo widziałam lwa. Poproś dziecko, żeby powiedziało całe zdanie, dodając nowy element, np. Na wycieczce w zoo widziałam lwa i pawiana. Następnie ty dodaj kolejne zwierze itd.. Bawicie się do momentu, aż ktoś się pomyli i zapomni któryś z elementów zdania. Ciekawe, kto pomyli się pierwszy?

 


2. ZAPAMIĘTYWANIE PRZEDMIOTÓW

 

Połóż na stole 10 różnych, niewielkich przedmiotów – temperówkę, długopis, jabłko, zegarek, itp… Powiedz dziecku, aby dobrze im się przyjrzało, następnie poproś, aby się odwróciło – zabierz wówczas jeden z przedmiotów. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, którego z przedmiotów brakuje. Gdy odgadnie, zabierz kolejny itd…

 


3. NAUKA WIERSZYKA

 

Poszukaj w książkach lub Internecie niedługiego, rymowanego wierszyka. Postaraj się nauczyć go dziecko na pamięć. Codziennie możecie zapamiętywać jedną zwrotkę i w ten sposób stopniowo nauczyć się całego wiersza. Przy okazji któregoś ze spotkań rodzinnych twój maluch będzie mógł pochwalić się i wyrecytować go wszystkim.

 

 

4. MEMORY

 

Popularną grę w pamięć można kupić w sklepie, można też wykonać samodzielnie. Narysuj lub poszukaj w Internecie kilka obrazków, a następnie wydrukuj je – po 2 sztuki każdego, wytnij równe kwadraciki i podklej tekturką, aby szybko się nie zniszczyły. Zabawa polega na odsłanianiu odwróconych kwadracików i szukaniu dwóch takich samych. Świetnie ćwiczy pamięć!


źródło;//zdrowyprzedszkolak.pl/index.php/strefa-rodzicow/do-poczytania/item/211-cwicz-pamiec-dziecka.html