• Odwiedziło nas: 520414 osób
  • Do końca roku: 131 dni
  • Do wakacji: -61 dni
Środa, 2018-08-22
Imieniny:
Cezarego, Marii

Zakupowe przykazania

Jesteś tu: » Strona startowa » Ulotki dla Rodziców » Zakupowe przykazania

Ulotka dla rodziców
Zakupowe przykazania

 

  1. Zawsze starajcie się robić zakupy w jak najkrótszym czasie – wędrowanie po centrum handlowym lub supermarkecie nie jest takie fajne jak zabawa na podwórku, jazda na rowerze czy rysowanie pięknych obrazków, albo zabawa samochodzikami.
  2. Zróbcie listę wspólnych zakupów – rodzice zapisują produkty, które są potrzebne wszystkim domownikom, a dziecko jedną rzecz, którą może zachować tylko dla siebie.
  3. Pamiętajcie, że na początku trzeba zrobić wszystkie najważniejsze zakupy – oglądanie rzeczy, których i tak nie kupicie, zostawcie sobie na sam koniec np. w ściśle ustalonym czasie, 10 minut oglądajcie wspólnie zabawki lub książeczki.
  4. Nie wolno płakać, krzyczeć ani namawiać rodziców do kupowania rzeczy niepotrzebnych, zbyt drogich lub niezdrowych – każde grzeczne dziecko wie, że to rodzice decydują, co jest potrzebne, a czego kupować nie trzeba.
  5. Każdy rodzic powinien pamiętać, że jedna malutka rzecz, która malutko kosztuje, sprawi dziecku wieeelką radość.

 

Dokończcie zdania:

  1. Najbardziej nie lubię kupować ……………..
  2. Denerwuje się, gdy w czasie zakupów moje dziecko/mój rodzic …………
  3. Od chodzenia na zakupy wolę ……………….

 

Uwaga: Zaproponowane zasady są ogólne i w zasadzie uniwersalne dla każdego rodzica i dziecka. Jak najbardziej jednak wskazane jest uzupełnianie listy zasad o takie, które będą indywidualnie dostosowane do danej rodziny.